Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Jeśli szukasz kabla koncentrycznego, odwiedź tę stronę

W większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas lubi czasem obejrzeć porywający program lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znaleźć można obecnie bardzo różne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi parametrami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek doskonale sprawdzą się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci kablowych zarówno małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów bardzo różnych. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niepodatne na działanie negatywnych warunków pogodowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]