Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Dowiedz się, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo parametrów. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz zapewniać dużą jakość przesyłanych danych, jednak tak samo istotna jest możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych połączeń nie powinno być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych prac – przez to pozostali abonenci nie mogliby bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które skalowanie sieci okaże się łatwe i nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami i złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, kiedy nowy odbiorca zamówił do niej dostęp – musimy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego rodzaju posiadają osiem gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać urządzenia o większej liczbie złączy. Niezwykle ważna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnej mierze rzutuje bowiem na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]