Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Dowiedz się więcej o znakach BHP na https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

Na terenie naszego kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się także instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na wielu urządzeniach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – można będzie odczytać ich treść. W wielu wypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie nastręcza niewielkich choćby trudności. Świetnie upora się z tym każdy.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]