Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są niezwykle istotne w polskich miastach oraz w nieruchomościach. Zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Zobaczmy więc gdzie można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na budynkach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, banki, szpitale. Dzięki nim bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To niezwykle duża grupa znaków, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w dużych wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z numerami referatów. To sprawia, że bez problemu wyszukamy przykładowo sekretarza czy wydział paszportowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – mówią o ważnych telefonach alarmowych

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez polskie prawo. Znakują drzwi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, informują o standardach reanimacji. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych komponentów (np. PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]