Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej o srebrnych wisiorkach

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje też na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.