Garść porad na temat kolczyków

Sprawdź, gdzie zamówić kolczyki srebrne

Kupując kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wytworzone,, ich kształt oraz wygląd, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia wysoki komfort noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. Obecnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale prościej go zapiąć, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy odzieży z dużym kołnierzem, szali czy czapek.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]