Kolczyki z ametystami

Chcesz zamówić ametysty? Sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Mozambiku, Madagaskarze i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.