Kolczyki z koralem

srebrna biżuteria, kolczyki z koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale zawieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Używane były do leczenia chorób gardła oraz do przyspieszenia gojenia ran. Według niektórych, koral redukuje lęki i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w zdobywaniu zdolności negocjacyjnych. Koral to amulet przypisywany osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jakie wybrać?

Zdecydowanie najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowoczerwonym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najbardziej popularne? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to Corallium rubrum wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz koral Cerasuolo z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z korali pasują właściwie do wszystkiego i nigdy nie są ani za bardzo strojne, ani nadmiernie skromne. Ten rodzaj biżuterii można zakładać codziennie, do casulaowych bluzek i bawełnianych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi twarz, a w połączeniu z letnią spódnicą doda Ci wdzięku.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]