Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz kupić naszyjniki z kamieniami? Zobacz tutaj.

Znajdziemy wśród nich naturalne kamienie oraz ich sztuczne odpowiedniki. Potrafią przybierać najróżniejsze kolory – od brązu, przez czerwień, aż po błękit. Niektóre najlepiej zakładać do wieczorowych kreacji, pozostałe świetnie będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zmieniają się czasy oraz trendy, ale nadal je często nosimy, zaś wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie typ?

Rozmaitość minerałów stosowanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – obok topazów, turkusu czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także kamienie wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie wyglądają przy kreacjach tak zwykłych, jak i wieczorowych.

Naszyjniki z kamieniami – takich rzeczy się wystrzegaj

Kamienie szlachetne są zwykle bardzo podatne na uszkodzenia – przy nieodpowiednim użytkowaniu nietrudno więc je zepsuć. Jak tego uniknąć? Po pierwsze – ściągając je zawsze, kiedy istnieje ryzyko ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się również zakładania kilku naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]