Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Jeśli potrzebujesz biżuterii z turkusem, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/jgnyyeh.

Turkus jest jednym z najdroższych minerałów dostępnych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż chętnie wykorzystują go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem luksusu. Produkowane są z niego broszki, wisiorki i kolczyki, które świetnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego minerału w największym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi minerały importowane z Iranu są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe walory estetyczne. W opinii niektórych jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w dużej mierze stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto również ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy w ten sposób rys.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]