Różnorodność kolczyków z kamieniami

Więcej szczegółów o kolczykach z kamieniami.

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki czy pierścionki. Minerały mogą zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, inny zaś te wysadzane turkusem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym uznaniem? Jakie kamienie wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi wyrobami? To potrafi zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie mają wiedzy o wyrobie biżuterii.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż wiele surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a różne odcienie zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer czy kobalt. Poza nimi, minerałami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują rzecz jasna minerały naturalne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, które mogą mieć odcienie od błękitnych do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zazwyczaj zwiększa cenę kupna takich ozdób. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi kamieniami.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]