Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Sprawdź, gdzie zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzona przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i diamenty

Podarowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od owego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednakże surowce te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku stuleci, przy czym duży przyrost ich popularności daje się odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek ze sporym brylantem, jednakże możliwości dowolnego dobierania różnych metali i kamieni są szerokie. Prócz diamentów stosuje się rubin, topaz bądź szafir. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, niemniej jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, iż narzeczony powinien zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: wzoru, wykorzystanego kamienia, ilości karatów czy materiału, zatem każdy kupi elegancki, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i uczucia, zatem jego cena nie jest najważniejsza. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]