Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Sprawdź, gdzie nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej, wejdź na www.bardomed.pl

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, ścięgien, stawów czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]