Badania operatorów

Jeśli chcesz zamówić badania operatorów Kęty, zajrzyj na www.bielskobadania.pl.

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek jest wstanie pracować jako kierowca wózka lub innej maszyny. Mimo, że wielu badanych się ich boi, jeśli nie mamy schorzeń psychicznych, ich przejście nie może sprawić nam większych trudności. Jak jednak przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co powinniśmy się przygotować?

Pierwszy etap badania operatorów

Na otwierającym etapie badania przyszły operator wypełnia przygotowany przez psychologa formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w różnych, szczególnie ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie potrafił określić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje ogromny stres, jednak jej przejście rzadko okazuje się problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak szybkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że w skrajnych sytuacjach ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli starający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do gorszego nastroju albo test wykaże, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wówczas przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]