Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

Nie każde schorzenia jamy ustnej można zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie potrzeby wstawienia implantów czy koron, uszkodzonych kości, dużych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle lub guzy. Które metody bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również nastrój w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród przyjaciół.