Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje mnóstwo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się też niezwykle popularna w świecie sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Kompaktowy sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu
Sporo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Współcześnie osoby często korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa i zakrzepica, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]