Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszym sposobem na pozbycie się braków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich największymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda identycznie, jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich założenie?

Zabieg wstawienia implantów zębów rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim istotne jest również pozytywne nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niesłychanie skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i wprawy. Precyzja istotna jest też przy umieszczeniu implantu zębowego w łożu. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a środki znieczulające

Proces zakładania implantu zębowego budzi w niektórych pacjentach strach przed możliwym dotkliwym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.