Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, spaliny pojazdów, kurz, pyłki kwiatów czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu i energooszczędne.