Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery dotarła już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest pomijana. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu schorzeń płuc podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych aglomeracji miejskich oraz terenów w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zmniejszyć szkodliwy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już nowość na rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo GREE, Blueair bądź Webber, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery drobinek pyłu, nierzadko posiadają one też inne użyteczne funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, dlatego łatwo kupimy urządzenie właściwe do danej kubatury pomieszczenia. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, toteż swobodnie można przenieść je między pokojami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu chorób bądź reakcji uczuleniowych, jak również groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym przynosi spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia mają także czujniki wykrywające obecność CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza alergikom.