Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się ogromną trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest też to, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.