Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Nawet mieszkańcom małych miasteczek doskwiera problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych, a także grzywien za utylizację w kominkach szkodliwych tworzyw (jak np. produkty z gumy czy plastiku) i trwający przez dziesięciolecia brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie Polaków. Czy można zatem zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Urządzenie do oczyszczania powietrza dla astmatyków

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie wieloletni i uciążliwy proces. Niemniej jednak miast czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już teraz samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w parę minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości wirusów i zarazków, powodujących często wiele problemów zdrowotnych. Atuty używania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby cierpiące z powodu alergii bądź astmy, ale i ludzie zdrowi ekspresowo odczują pozytywne działanie czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – które wybrać?

Rezydenci silnie rozwiniętych terenów lub zamieszkujący wzdłuż dróg szybkiego ruchu powinni wybrać oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj zwłaszcza o wyłapanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno także pozbyć się z niego nie tylko wirusów, zalążków grzybów oraz bakterii, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszym lub większym stężeniu. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy ma ono stosowne atesty.