Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Mocne i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (lakiery, pasty, woski), nie zapewniają trwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów nawet o 15 tonów

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.