Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi będą całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, dzięki którym stomatolog jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Warto jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?
Leczenie kanałowe – akcesoria
Oprócz sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując niemal do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze stosują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie samopoczucia leczonego.
Leczenie kanałowe a NFZ
Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, dobrze udać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w internecie.