Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Więcej na temat korekcji wzroku na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować uciążliwe i częstokroć groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również wielu innych chorób. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu mogą wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Oprócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą konieczną w diagnozowaniu glaukomy, stanów zapalnych i innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi dolegliwościami, jak np. ciałami obcymi w gałce ocznej oraz likwidacją kaszaków.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]