Mikropigmentacja brody – czy to działa?
Zarost od zawsze był wyznacznikiem męskości, a jego wygląd sporo zdradza o jego właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu wróciło do łask po kilku latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako wzorca urody u płci męskiej. To sprawia, iż dla sporej grupy osób brak zarostu może stać się przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je wygasić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.
Spadek poziomu hormonów androgennych,agresywna pielęgnacja i odżywianie a gęstość brody
Podobnie jak wszystkie części ciała również twarz może stracić włosy. Broda bardzo przerzedzona bądź z dostrzegalnymi plackowatymi polami bez włosków wygląda niezdrowo i może prowadzić do obniżenia samooceny. Przeważnie przerzedzenie brody jest jedynie pokłosiem procesu osłabiania się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem starzenia się. Jednakże bywa, że obniżenie się poziomu hormonów androgennych występuje niespodziewanie też u panów w młodym wieku, co kończy się między innymi łysiejącą skórą twarzy. Intensywne wypadanie włosów to także nierzadko wynik ich niepoprawnej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie kosmetyków czy akcesoriów. Na utrzymanie włosów w dobrym stanie istotny wpływ ma żywienie, w związku z tym panowie powinni przejść na dietę obfitą między innymi w witaminę E i A, witaminy z grupy B, jak również magnez, cynk i wapń. Napięcie także przeszkadza w wyhodowaniu bujnego zarostu – włosy wypadają samoistnie, a niekiedy są brutalnie wyrywane w nerwowym odruchu.
Uzupełnianie brody nieorganicznym pigmentem – o mikropigmentacji
Najprostszą metodą na ukrycie rzadkiej brody jest jej całkowite zgolenie. Lecz nie każdy czuje się przystojnie bez brody lub chce ją nosić, gdyż uważa, iż to uszlachetnia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o przeszczepie mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to przeważnie wydatek w kwocie minimum kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika wyglądają jak ledwie co odrośnięte włoski, a zauważenie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Uzupełnianie brody maskuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym lub całkowitym, pozwala optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia zmianę linii zarostu. Powinno się jednakże pamiętać, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się zwykle roku.
Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]