Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Leczenie witaminą staje się obecnie popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w pożywieniu lub za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Dużo ludzi jest przekonana, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Nie brak także głosów mówiących, iż ta procedura może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując w ten sposób szybszą odnowę, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran i likwidować zmiany na skórze.

Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak każdy inny sposób leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. W związku z tym nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy mieć pewność, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących uczestnictwo doktora podczas procedury.