Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Szukasz więcej informacji o laserowej korekcji wzroku Kraków? Wejdź na https://bit.ly/3izO0SB

Dostęp do różnorodnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł kontaktowych oraz wygoda na co dzień – to tylko niektóre z powodów, które skłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niezmiernie niskie niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych problemów, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Najważniejsze to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również minimalne ryzyko powikłań. Warto napomknąć także o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w pewnych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]