Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, papierosów i napojów zawierających alkohol. Ważne jest także wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implanty zębowe – któremu dentyście zaufać?

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość życia chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy ważne informacje.