Przebieg leczenia kanałowego

Złamanie zęba, daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi, martwica czy też konieczność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc leczenie kanałowe wymaga zastosowania skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy ceramiką, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie udane są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Pozwala to dentyście na głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie są już potrzebne.