Sól himalajska różowa i kłodawska – wybierz to co najlepsze

Jeśli szukasz soli himalajskiej różowej, odwiedź ten adres

Substancją potrzebną do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest sól. Jakie właściwości ma różowa sól himalajska i sól kłodawska? Czemu należy wykorzystywać je w kuchni?

Różowa sól himalajska – jakich mikroelementów dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najlepszych dodatków, który znakomicie podbija smak potraw. Chociaż nieumiarkowane użycie soli może mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie, to jej odpowiednie porcje (nieprzekraczające 6 gramów dziennie) są konieczne dla właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza wszak sód, czyli pierwiastek regulujący gospodarkę wodną i utrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest różowa sól himalajska wydobywana ze pokładów szacowanych na blisko 250 mln lat. Produkt ten zawiera wiele potrzebnych minerałów i pierwiastków, między innymi potas, cynk czy żelazo, a przy tym jest pozbawiony chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak toksyczne metale ciężkie. Sól himalajska doskonale podkreśla smak potraw i jest dostępna zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska niejodowana natomiast to produkt o wysokim stopniu czystości – zawiera 97% NaCl i jest świetnym dodatkiem do domowych przetworów. Jest niezastąpionym źródłem żelaza, magnezu czy wapnia, a więc pierwiastków koniecznych do utrzymania pełni zdrowia. Sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie jest poddawana , toteż nie traci swoich właściwości i jest bez problemu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]