Zdrowe odżywianie – sok z kiszonej kapusty i buraków

Dowiedz się więcej o soku z kiszonej kapusty na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, przedtem mniej lubiane owoce i warzywa. Pisząc o zdrowotnych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają prosto i szybko wprowadzić do naszego organizmu witaminy potrzebne dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający mnóstwo substancji wpływających dobroczynnie na nasze zdrowie. Głównym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kiszonek to również skarbnica witamin. Godna uwagi jest w szczególności wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Czemu należy pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej korzystnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Na domiar tego nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka lub niestrawność. Działają one także osłonowo w trakcie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]