Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Kurs akwareli - ta niezwykła oferta każdego zadziwi.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież jedynie pasja albo forma relaksu po ciężkim dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, radzimy zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – naucz się wykorzystywać to wymagające medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i banalnego do wykonania, jednakże jest wynikiem wielu czynników, o których młody twórca nie ma na ogół pojęcia. Znaczną rolę w samym procesie tworzenia ma też przypadek – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet twórcy wyrobieni w tej technice przenigdy nie są przeświadczeni o tym, iż praca zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to doskonałe miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zyskać przydatne elementarne informacje nieodzowne do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, bez względu na to, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych godzin starannie przybliżają specyfikę akwareli, różne techniki ich używania, a także typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – czy warto?

W czasie popularyzacji internetu każdy może wyszperać a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są podpowiedzi, które kursanci otrzymują od dydaktyków podczas malowania. Takie korekty umożliwiają szybciej nabywać umiejętności, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, że dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej praca w zespole ludzi o podobnych pasjach formuje przyjacielską aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w stymulacji do ciągłego rozwoju twórczego. Udział w merytorycznej ocenie twórczości innych kursantów, umożliwia potem krytycznie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]