Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Jeśli ciekawi Cię korzystna oferta kursu Adobe Photoshop, skieruj się na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jaki software można wykorzystać?

Jest wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się podstawowym narzędzie artystów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak przykładowo GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź akwarelami. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Na ogół lekcje malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednakże aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a zarazem poznać najważniejsze triki korzystania z pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]