Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Chcesz zamówić filtry hepa h13? Zobacz tu

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry mini-pleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, biurach czy domach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, dym tytoniowy bądź włókna. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej cechującą się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących elektronikę.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46