Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania, jak i rozwiązania. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także uchronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozwojem spółki, respektowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym zwolnieniem lub chociażby godzin nadliczbowych. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy charakteryzują się znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sądu do racji naszego Klienta jest dużym wyzwaniem.