Eko gadżety i odzież reklamowa

W ciągu ostatnich lat przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jedną z głównych spraw, komentowanych na forum światowym. Potrzeba zmiany naszych przyzwyczajeń związanych z odpowiedzialnym zużyciem zasobów Ziemi, powoli przenika do każdej dziedziny życia, także do świata promocji. Teraz zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i ogromne spółki, aspirują do tego, żeby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę środowiska mogą one zakomunikować światu w przeróżny sposób, m.in. poprzez użycie w działaniach marketingowych eko gadżetów.

Eko gadżety promocyjne – nie tylko z tkanin naturalnych

Ekologiczne gadżety to produkty reklamowe, ale wytworzone z materiałów łatwo degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to też gadżety z naturalnych tekstyliów, które można stosować na co dzień i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, iż ich użycie w nikłym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się także te produkty, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Mimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, natomiast kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – t-shirty i puszki z PLA

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów sporadycznie natrafia się duży wybór eko gadżetów. To błędne założenie. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – można wykonywać nadruki na koszulkach z bawełny, w różnych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), jak również w dziesiątkach kolorów. Napisy reklamowe umieszczane są na płóciennych oraz bawełnianych torbach, dostępnych w formie klasycznych toreb na zakupy, ale też m.in. plecaków-worków. Inne atrakcyjne gadżety tego typu to niewątpliwie długopisy, które mogą być wytworzone ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe kubki na gorące napoje, eko puszki z biodegradowalnego PLA, a także kosmetyczki.