Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Ale co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.