Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Sprawdź trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną problemów bywa także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Lhotse lub Shishapangmy

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum bądź Himalaje rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]