Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Małopolska może poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną naturalną oraz ładnymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie jedynie. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Znajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są kłopotliwe technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są ogromnie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz ładnych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest fenomenalna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków oraz atrakcyjna przyroda, lecz również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.