Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Dowiedz się więcej o wyprawach górskich

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Ogromną popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]