Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta trekkingów, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy mają wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z doskonałą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]