Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Więcej na temat trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj takie umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na stromych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to powoduje, iż niezbędne okazują się narzędzia umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, bo zapewnią stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najczęściej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle są niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Broad Peak i K2.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]