Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Kliknij tutaj

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niezatartych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze znikające już lodowce, sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także malownicze widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]