Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Wyprawy w góry - zobacz najkorzystniejszą ofertę

Szereg osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale także najwyższe góry Afryki, Azji oraz Meksyku. Z całą pewnością wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji dużo ułatwia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]