Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta aktywnych wypraw, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny pragną zorganizować sobie tak, by zrobić coś szczególnego, czego dotychczas nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – doskonała szansa, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to pieczołowicie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać różne zakątki naszej ojczyzny i świata od całkiem nowej strony. Program takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też wspaniała sposobność, aby zdobyć kolejne kwalifikacje, ponieważ częstokroć łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania mechanizmów przetrwania na określonym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Warto również wspomnieć, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty w dalekich i bliskich zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również podczas wycieczki do Nepalu albo do Namibii.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]