Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, ale także są niesamowite. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy kochają góry i chcą nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszą metodą, by pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są potrzebne w razie różnych niespodziewanych sytuacji. Szkolenie omawia także reguły właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada ogromne doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w bardzo małych grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]