Salon podłóg drewnianych

Zobacz, gdzie kupić podłogę drewnianą

Podłoga drewniana jest ponadczasowa i nie ulega trendom mody. Przede wszystkim drewno to materiał naturalny, który potrafi ocieplić każde wnętrze. Im bardziej wiekowe drzewo, tym piękniej się prezentuje. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Podstawową zaletą podłóg drewnianych jest wykonanie z materiału naturalnego, czyli bezpiecznego dla człowieka. Drewno ma również tę zaletę, iż pochłania nadmiar wilgoci i oddaje ją kiedy w pomieszczeniu jest nazbyt sucho. Wielkim atutem podłóg drewnianych jest też możliwość wielokrotnej renowacji.

Rodzaje podłóg drewnianych

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest ciepłe oraz dekoracyjne. Jest też świetnym izolatorem termicznym. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunek drzewa. Specjalne gatunki mogą być stosowane także w łazience. Trzeba jednak wybrać gęste i oleiste gatunki: tek, wenge, merbau, lapacho, modrzew. Z europejskich gatunków drzew najlepsze do podłóg drewnianych są: jesion lub grab.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]