Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Jeśli potrzebujesz dźwigara, skieruj się na ten adres.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są także potrzebne przy budowie stropów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, iż strop nie opada natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Z tej przyczyny jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj użytych do tego materiałów. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, buk i olcha. Ogromnie istotne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wypożyczyć?

Firmy, które na co dzień zajmują się budową wielokondygnacyjnych obiektów mają swoje dźwigary. Ich kupno i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie firmy, które rzadko przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych części szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]