Hydroizolacja fundamentów – sposób na wilgoć

Stawiając na budowę jakiejkolwiek nieruchomości, trzeba pamiętać o rozmaitych pracach. Do tych postrzeganych jako najważniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. To na tyle ważny etap prac, że najrozsądniej ich wykonanie zlecić specjalistom posiadającym bardzo dużą wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w tym zakresie.

Hydroizolacja fundamentów – z jakiego powodu jest to tak znaczące?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze chroni obiekt użytkowy przed wpływem wody. Trzeba wiedzieć, że bezpośrednie oddziaływanie wilgoci na fundamenty może mocno zmniejszać właściwości termiczne budynku. Dochodzi wtedy do wyziębienia murów, które są przez to o wiele bardziej narażone na powstanie grzybów wpływających niekorzystnie na organizm mieszkańców. Teraz wykonywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykonywana jest wtedy, kiedy woda zalega w niewielkiej odległości od konstrukcji obiektu mieszkalnego. Sprawdza się ona również wtedy, kiedy woda wywiera nacisk mający charakter hydrostatyczny na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś zapewnia ogólną ochronę przed wpływem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest stosowana

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się na ten moment zarówno w budynkach o charakterze mieszkalnym, jak i w przemysłowych. Powinno się wiedzieć, że przy robieniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest zabezpieczenie miejsc mających charakter trudno dostępny. Chodzi w tym wypadku o łączenia ścian, załamania oraz narożniki. Właśnie dlatego zrobienie hydroizolacji wiąże się z koniecznością stworzenia odrębnego projektu prac. Realizację hydroizolacji najrozsądniej jest zlecić profesjonalistom, którzy posiadają tak wiedzę, jak i umiejętności praktyczne w tego typu pracach. Tylko wówczas można być pewnym, że wszystko będzie wykonane tak, jak powinno, a sama izolacja świetnie wypełni swoją rolę.