Kilka słów o budowie domów z bali

Tutaj sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają naprawdę ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne także w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Wybierając dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]